incofergarden.pl

Na piasku

Wydawać by się mogło, że piaszczysty teren ogrodu to nie najlepsze miejsce na sadzenie jakichkolwiek roślin, ale nie do końca tak musi być.wólka kosowska hurtownia internetowa Oczywiście jeżeli mamy działkę, gdzie dominuje taka właśnie nieurodzajna gleba to nie każdy rodzaj rośliny będziemy mogli uprawiać, ale to nie oznacza, że musimy się pożegnać z marzeniem o ogrodzie. Trzeba jedynie postawić na takie gatunki, które mogą rosnąć w nieco trudniejszych warunkach, a także zadbać o przygotowanie gleby pod uprawę roślin ozdobnych.http://www.cukierniacieslikowski.pl/zamowienia

Jak się przekonać z jakim rodzajem ziemi mamy do czynienia? Wystarczy wykopać dół na głębokość 1,5 metra w taki sposób, by jego jedna strona była pionowym przekrojem gleby. Następnie bierze się w dłoń garść podłoża. Jeżeli po ściśnięciu się rozsypuje, oznacza to niewiele gliny, próchnicy i tym podobnych składników, które odpowiadają za nawodnienie i żyzność. W takiej sytuacji można nieco poprawić warunki, użyźniając wierzchnią warstwę gleby torfem. Należy go wymieszać z podłożem. Niestety nie wpłynie to znacząco na głęboką warstwę gleby i dlatego w ogrodzie o niezbyt żyznej ziemi można posadzić tylko gatunki, które dobrze to zniosą.

Będą to między innymi jodły, świerki, brzozowate, pnącza, takie jak rdest Auberta czy wiele bylin, które nie mają zbyt dużych wymagań glebowych. Należy jednakże pamiętać o regularnym podlewaniu. Słabą ziemię warto ulepszać przez co najmniej 2- 3 lata z rzędu.

Wpis zawdzięczamy: