incofergarden.pl

Kret

Obecność kreta w ogrodzie poznamy po charakterystycznych kopcach, które po sobie pozostawia na trawniku, rabatkach czy też grządkach.www.jackmotors.pl/simson-cat-70.html Chociaż to sympatycznie wyglądające zwierzątko wydawać by się mogło, że nie może uczynić w naszym ogrodzie żadnej szkody, to pozostawia po sobie spustoszenie, ponieważ niszczy korzenie warzyw i kwiatów, Ponadto zjada dżdżownice, które są niezwykle pożyteczne w ogrodzie.http://www.septica.pl/Incidin-Liquid-5-dm3-d51.htm?tab=description Oczywiście nie wolno zabijać kretów, ponieważ to zwierzę jest pod ochroną, wolno natomiast stosować wszelkie humanitarne sposoby, by kret znalazł dla siebie inne miejsce do zamieszkania niż nasz ogród. Jednym z pomysłów jest próba przeniesienia kreta poza ogród. Wystarczy jedynie wkopać w korytarz zwierzęcia jakiś pojemnik otwarty z jednej strony.

Zwierze nie widzi, więc łatwo się w niego złapie i już po kilku godzinach można wykopać kreta i przenieść daleko od naszego ogrodu. Oczywiście nie jest to proste i nie zawsze uda nam się w ten sposób schwycić szkodnika, więc można również popróbować różnych sposobów na odstraszanie. Pamiętajmy, że krety są niezwykle wrażliwe na dźwięki i wibracje oraz zapachy. Najłatwiej jest wbić w ziemię butelki, szyjką do góry. Wiatr będzie wywoływał nieprzyjemne dla ucha kreta świsty i dzięki temu zwierze samo przeniesie się w inne miejsce. W sklepach ogrodniczych mamy również specjalne ultradźwiękowe odstraszacze, które powodują nieprzyjemne dla kreta wibracje. W kopiec można również włożyć odrobinę karbidu.

Znane są także domowe sposoby na odstraszanie kretów i dlatego warto zapytać o to bardziej doświadczonych ogrodników lub nasze babcie, ponieważ z szkodnikiem takim jak kret zmaga się każde pokolenie tych, który chcą mieć piękny ogród.

Wpis zawdzięczamy: