incofergarden.pl

Zamiast trawnika

Jeżeli nie mamy czasu lub ochoty na pielęgnację trawnika, albo ukształtowanie nie sprzyja jego wysiewaniu, można zdecydować się na rośliny zadarniające i okrywające, których cechą charakterystyczną jest to, że rozrastają się tworząc swoisty dywan a nie rosną w górę, zostając kilkucentymetrowej wysokości.http://www.domy-balik.pl Duża zaletą tego typu roślin jest to, że nie dopuszczają do rozwoju chwastów, ponieważ szczelnie porastają glebę i chronią ją przez zbytnim odparowywaniem wody.akcesoria cross

Zamiast trawnika jest to, że nie dopuszczają

Najlepsze gatunki do ogrodu, którym nie mamy czasu intensywnie się zajmować to te, które szybko się rozrastają i są łatwe w uprawie i nie wymagają zbytniej pielęgnacji. Rośliny zadarniające można podzielić na te, które lubią słońce oraz te, które do dobrego rozwoju nie potrzebują go zbyt wiele. Nim zdecydujemy się na konkretny gatunek, trzeba więc zastanowić się jak wygląda sytuacja w naszym ogrodzie, jeżeli chodzi o jakość oraz ilość światła słonecznego. Później dobieramy gatunki posiłkuj ac się wiedzą zawartą na stronach tematycznych w sieci lub zasięgając opinii u sprzedawcy w sklepie ogrodniczym.

Po około 3 lub 4 latach można liczyć na całkowite okrycie powierzchni roślinnym kobiercem i wtedy nasze zdanie będzie polegało jedynie na podlewaniu lub też miejscowym odchwaszczeniu, gdzie taki niepożądany gość się pojawi, chociaż z pewnością będzie to zjawisko nieczęste.

Wpis zawdzięczamy: