incofergarden.pl

Podlewanie trawnika

Podlewanie trawnika ma nikogo komu możemy zlecić

Piękny, równy i zielony trawnik to ozdoba posesji. Jak dbać o niego, by faktycznie taki był? To nie prawda, że wystarczy zasiać trawę i na tym nasza praca nad trawnikiem się kończy.http://pracowniaroslinna.pl/florystyka/kursy-florystyczne/ By naprawdę dobrze się prezentował, trzeba poświecić trochę czasu i wysiłku. Przede wszystkim nie wolno zapomnieć o podlewaniu, zwłaszcza latem, kiedy opady nie są regularne.

Trawa nie lubi suszy i bardzo szybko żółknie.www.metromeble.pl Szczególnie nie wolno zapominać o tym ważnym obowiązku na początku, kiedy trawa zostanie zasiana. Najlepszą porą na podlewanie jest poranek, kiedy jeszcze nie ma ostrego słońca, ponieważ jego promienie skupiające się na kroplach ody mogłyby poparzyć trawę, Wieczorem nie wolno podlewać trawnika ze względu na wzmożone ryzyko rozwoju grzybów. Jak skutecznie podlewać trawę? Najlepszy do tego celu będzie wąż ze zraszaczem.

Można także wybrać automatyczny system nawadniania, jednakże to już większa intestacja i opłaca się tylko, jeżeli mamy naprawdę duży obszar do podlewania lub nie ma nas cały dzień w domu, Wtedy system można w taki sposób zaprogramować, by trawa była podlewana o konkretnej porze i nikt z domowników nie musi o tym pamiętać, jest to także wygodne podczas wyjazdów, kiedy nie ma nikogo komu możemy zlecić podlewanie, pamiętajmy, że nie wolno o tym zapomnieć zwłaszcza na początku wegetacji, kiedy to trawnik trzeba podlewać nawet kilka razy dziennie.

Wpis zawdzięczamy:
motoperfekt.pl Oleje / Smary / Chemia